. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Facebook
Alpy, informace, aktuality, fotografie, videa, doporučení, ceny, popisy cest, aktuální počasí, ubytování v horských chatách, zkušenosti, aktuální situace, dopravní info

17. listopadu 2010

Co to je homeopatie a mé zkušenosti s léčbou homeopatikyHomeopatie má už zhruba dvě stě let starou historii. V současné době je homeopatie asi nejrozšířenějším oborem alternativní medicíny. Používá různé přírodní látky, rostliny, minerály a živočišné produkty ve velmi zředěném stavu. Homeopat hledá homeopatický lék pro určitého člověka a jeho nemoci. Tato čínnost je odborně velmi náročná a může ji tedy úspěšně vykonávat jen vzdělaný homeopat. Homeopatický lék by měl být vždy lékem pro konkrétního člověka s jeho konkrétními problémy. Ve velmi jednoduché podobě může být homeopatie praktikována i jako domácí léčba nebo samoléčba podle homeopatických příruček, ve kterých lze nalézt vhodná homeopatika na různé nemoci, potíže a stavy obvykle i s přihlédnutím na typ konkrétního pacienta.

Co říká Wikipedie:
   Homeopatie je léčebná metoda používaná zejména v alternativní medicíně. Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého potom jako celek i léčí (princip totality symptomů). Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné). Účinnost metody ani fungování jejích principů však nebyly spolehlivě vědecky prokázány a je přijímána kontroverzně.
   Homeopatickou teorii zformuloval německý lékař Samuel Hahnemann v roce 1810. V současnosti homeopatické metody provozují mnozí léčitelé i někteří lékaři. Česká lékařská společnost JEP se od homeopatie jako celku v roce 2005 stanoviskem svého předsedy distancovala, některé státy, lékařské instituce i pojišťovny ji však akceptují nebo tolerují. I vztah homeopatie a lékařské profese se v různých zemích liší - např. v Itálii se smí homeopatii věnovat pouze lékaři, naopak ve Švédsku je homeopatie lékařům zapovězena.
Tolik Wikipedie

   Takže může to fungovat a má to nějaký léčebný význam? Nad tím jsem se zamýšlel než jsem homeopatii také vyzkoušel. Podle mě dostupných informací nehrozí žádné negativní vedlejší účinky takovéto léčby, pokud lék vybere zkušený homeopat. Vyzkoušel jsem to tedy. Když mě začínalo bolet v krku zkusil jsem volně dostupný homeopatický lék a ono to asi fungovalo - bolet v krku mě přestalo přes to že jsem jiné léky nebral. Možná to byla náhoda. Chtěl jsem zkusit něco terapeuticky složitějšího a z trochu jiné oblasti. Celý život jsem nesnášel horko a poměrně dobře snášel zimu. Horké letní dny pro mne byly zvláště velkým utrpením. To se ale před dvěma lety najednou změnilo a všechno bylo obráceně. I mírný chlad byl pro mne velmi nepříjemný a tuhá zima byla pro mne doslova utrpením a to i psychicky. Na dovolené ve Španělsku mi vůbec nevadily ani téměř 40ti stupňová vedra. Tato změna se týkala i méně extrémních teplot. Celkově mi bylo pořád spíše chladno. Něco se v mém organismu asi změnilo. Lékaře jsem s tím neobtěžoval, protože takové potíže klasická západní medicína většinou neřeší. Žádný konkrétní lék na to neexistuje, protože pro to není žádná diagnóza. Zkusil jsem navštívit homeopatku - ta by přece měla umět léčit komplexní problém celého člověka a ne jen na základě laboratorních vyšetření předepsat nějaká farmaka.

   Paní homeopatka na mne působila velmi příjemným dojmem. Věnovala se mi skoro hodinu, za což si nechala náležitě zaplatit, ale proč ne, když mi to třeba pomůže. Nějak musí taky žít a platit za pronájem ordinace. S tím jsem problém neměl. Překvapilo mne, že ji zajímalo hlavně jaké mám problémy, jak žiju, co rodina. Prostě můj nejen fyzický stav, ale i psychický stav. To jsem u žádného normálního lékaře nikdy nezažil. Potom mne chytla za ruce a zkoumala jaké homeopatikum a jaké dávkování by bylo pro mne nejlepší. Když jsem se začal divit, co je to za podivnou magii, vysvětlila mi že se jedná o docela normální způsob, který se dá běžně naučit a že by to měli dělat všichni lékaři když jde o dávkování a způsob užívání léků. No ale normální lékaři na to nemají čas a taky tomu nevěří. Ale zní to logicky, není každý tabulkový případ a rozhodně se o osobní přístup k pacientovi v tomto případě jedná. Moc zajímavě jsem si s homeopatkou popovídal a abych to zkrátil nakonec jsem dostal dvě různá homeopatika, která jsem si v lékárně zaplatil a vyzvedl. Jeden den tři malé kuličky z jedné tubičky, druhý den tři malé kuličky z druhé tubičky a tak pořád dokola 2 měsíce. A v létě je mi zase horko a zimě zima, zkrátka to pomohlo. Nevím jestli proto, že jsem této homeopatické léčbě věřil, ale v každém případě to u mě fungovalo. Na důvodu mi zase až tak nezáleží.

Štítky pro "Co to je homeopatie a mé zkušenosti s léčbou homeopatiky": ,  
Komentovat příspěvky můžete na facebookové stránce INFORMACE.
Chcete být informováni o novinkách na tomto webu?
Označte stránku INFORMACE na facebooku nebo ji sledujte. Každý nový příspěvek tam najdete.

Obsah stránky se nemusí shodovat s názory a stanovisky majitelů webu ani editora, který obsah publikoval. Texty jsou díly autorů, kteří jsou pod článkem uvedeni.