Úvodní stránka ubytování | | Rezervační podmínky | Kontakty | O Interhome | Další info  
Last minute ubytování ve Švýcarsku
POZOR: vybrány jen LAST MINUTE nabídky!       Celou nabídku ubytování ve Švýcarsku naleznete zde ...
  Navigace: Last minute ubytování > Švýcarsko
Nebyl nalezen žádný objekt z nabídky Last Minute!
Pokračujte prosím zde pro zobrazení ubytování bez slevy Last Minute ...
Rychlé vyhledání ubytování podle objednávkového čísla:
Zadej objednávkové číslo ubytování:    
Průvodce:
Ubytování ve Švýcarsku
  Švýcarsko je rozmanitá země. Územně je rozděleno na čtyři části. Největší část zabírají Alpy. Severně odsud se rozprostírá rovina Mittelland a naproti severní hranici se tyčí pás kopců pohoří Jura. Jižně od Alp se nachází „slunečný pokoj Švýcarska“, Tessin. Rozmanité jsou také jazyk a kultura Švýcarů. Nejvíce jich hovoří švýcarskou němčinou a spíše spisovnou formou „Hochdeutsch“. Na západě, vedle Francie, se mluví francouzsky, v jižním kantonu Tessin italsky a v Graubünden se udržela rétorománština.
Gastronomie
  Typicky švýcarský pokrm neexistuje. Každý region má však svoje speciality, např. pro Wallis jsou typické sýrové speciality jako Fondue nebo Raclette, v Tessin je to Polenta (kukuřičný pokrm), rizoto, těstoviny atd. Spropitné zde bývá započítáno v cenách, je však zvykem, že se obnos zaokrouhluje. Ve většině restaurací je možné platit kreditní kartou.
Jízda autem
  Dálnice mohou používat pouze auta s dálniční známkou - vinětou. Tyto se dají koupit na švýcarských hranicích nebo u automobilových svazů (u nás ÚAMK). Viněta stojí CHF 40,- a platí celý kalendářní rok + 1 měsíc (1. prosinec až 31. leden). Další poplatky jako mýtné za průjezd tunelem se ve Švýcarsku neplatí. Mnoho alpských průsmyků je v zimě uzavřeno. Při silném sněžení mohou být v podstatě celoročně otevřené průsmyky přechodně uzavřeny nebo mohou být předepsány sněhové řetězy. Odpovídající výstroj je v zimě nezbytná. Ve Švýcarsku platí pro motorová vozidla doporučení svítit i ve dne.
Další informace
Další užitečné informace o tomto systému ...
Úvodní strana ubytování ...
Rezervační podmínky ...
Kontakty ...
O systému Interhome ...
Ubytování u moře
ve Španělsku
Velmi jednoduchý bytový dům 'Karina', 18 podlažní, ve čtvrti Muga, v centru obce Empuriabrava, přímo u moře, přímo u pláže, nutno přejít silnici. V domě: výtah. Supermarket 300 m, restaurace 100 m, bar 50 m, sportovní přístav 2 km, písečná pláž 100 m, tenis 3 km, golfové hřiště 4 km, jízdárna 3 km. Pozor prosím: V tomto domě se nacházejí ještě další byty k pronájmu.
Apartmány
v Německu
Moderní rekreační zařízení 'Kormoran', na kraji obce, 1.5 km od centra Prerow, 1 km od moře. Společné: zahrada, gril, dětské hřiště. V rekreačním zařízení: recepce. Ústřední topení. Parkoviště u domu. Obchod 1 km, potraviny 1 km, restaurace 1 km, autobusová zastávka 1 km. Pozor prosím: Fotografie domu je jen příkladem. V tomto domě se nacházejí ještě další byty k pronájmu. Severní pláž 1 km. Rekreační zařízení leží na kraji lesa a sestává z několika apartmánových domů (částečné domy s doškovými střechami), každý s osmi byty; ke každému bytu patří zvláštní místnost pro odstavení kol v přízemína kola v přízemí. Dětská vysoká židle (předem objednat) EUR 3.00/den.
Dovolená u moře
v Itálii
Rezidence 'Villa Mazzanta', 3 podlažní, renovovaný v roce 2004, v obci 200 m od centra Mazzanta, 1.5 km od centra Vada, 350 m plaz, v zeleni. Společné: park 5'000 m2, bazén (140 m2 hloubka 110 - 140 cm, 13.05.-15.10.), zahradní nábytek, gril. V domě: bar, fitness. Výtah, slunná terasa, prádelna. Týdenní výměna prádla. Parkoviště u domu. Písečná pláž, pláž ke koupání 350 m. Pozor prosím: V tomto domě se nacházejí ještě další byty k pronájmu. Byty jsou bud s balkonem nebo s malou zahradou.
Dovolená
v Rakousku
3-pokojový byt 80 m2 ve 1. patře, částéčně zkosený, osobité zařízení: zkosený obývací pokoj/jídelna, 2x vysunovací lůžko, jídelní kout, TV-satelit, rádio a kachlová kamna, vstup na balkon. 1x pokoj s dvoulůžkem, sprcha/WC, vstup na balkon. 1x pokoj s dvoulůžkem. Kuchyňský kout (4 plotýnky, myčka, mikrovlnka). Sprcha/WC. Balkon. Velmi pěkný panoramatický výhled na hory.
Ladis: Přímo vedle nově postavené Gondelbahn. Bytový dům 'Landerer', rok výstavby 2000, obklopen loukami, centrální, klidná, slunná poloha ve svahu, 100 m od sjezdovek, jižní orientace. Společné: zahrada, louka k odpočinku, zahradní sezení. V domě: lyžárna, ústřední topení, pračka (společné, extra). Donáška pečiva. Příjezd vede až k objektu. Parkoviště u domu. Potraviny 300 m, restaurace 50 m, zastávka ski-busu, autobusová zastávka 100 m, koupaliště 3 km, zátoka ke koupání 500 m, vlek, kabinková lanovka 100 m, běžkařské stopy, kluziště 300 m. Pozor prosím: skibus zdarma. V tomto domě se nacházejí ještě další byty k pronájmu. Ideální místo pro turistiku v létě a lyžování v zimě.
  © 1996 - 2008, Ing. Jiří Hrbáček - ALPY.NET         Poslední aktualizace: 19.11.2008